Стаття 98 Закону України Про всеукраїнський референдум. Порядок використання електронних (аудіовізуальних) засобів масової інформації

1. Телерадіоорганізації зобов’язані не пізніш як на третій день після початку процесу всеукраїнського референдуму опублікувати в друкованих засобах масової інформації розцінки вартості однієї хвилини (секунди) ефірного часу. Телерадіоорганізації, які ведуть мовлення на загальнонаціональних каналах, здійснюють таку публікацію в газеті "Голос України", регіональні та місцеві телерадіоорганізації - у відповідних регіональних та місцевих друкованих засобах масової інформації.

2. Ефірний час за рахунок коштів фонду всеукраїнського референдуму суб’єкта процесу всеукраїнського референдуму надається відповідному суб’єкту на підставі договору, що укладається від його імені розпорядником поточного рахунку фонду всеукраїнського референдуму відповідного суб’єкта з телерадіоорганізацією будь-якої форми власності. Без укладення такої угоди та надходження коштів на рахунок телерадіоорганізації надання ефірного часу суб’єкту процесу всеукраїнського референдуму забороняється.

3. Включення до інформаційних теле- і радіопрограм (випусків новин) агітаційних матеріалів суб’єктів процесу всеукраїнського референдуму забороняється. Агітація всеукраїнського референдуму у теле- і радіопередачах, програмах повинна бути чітко відокремлена від інших програм, передач на їх початку і в кінці за допомогою аудіо-, відео-, комбінованих засобів, титрів, рекламного логотипа або коментарів ведучих з використанням слів "Агітація всеукраїнського референдуму". Забороняється переривати передачі агітації всеукраїнського референдуму рекламою товарів, робіт, послуг та іншими повідомленнями.

4. Протягом демонстрації агітації всеукраїнського референдуму на телебаченні обов’язково зазначається повна назва її замовника у формі текстового повідомлення, яке має займати не менше 15 відсотків площі екрана і бути виконане контрастним кольором до основного фону зображення та бути прийнятним для глядача.

5. Телерадіоорганізації зобов’язані здійснювати аудіо-, відеозаписи всіх передач, що містять агітацію всеукраїнського референдуму, і зберігати їх протягом строку агітації та тридцяти днів з дня офіційного оприлюднення результатів всеукраїнського референдуму.

6. Телерадіоорганізації всіх форм власності за письмовими запитами Центральної виборчої комісії, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення зобов’язані надавати всю інформацію про виділення ефірного часу суб’єкту процесу всеукраїнського референдуму для проведення агітації всеукраїнського референдуму, а в разі необхідності - копії відповідних угод, платіжних документів і передач у запису на плівці чи інших носіях інформації.

7. Матеріали агітації з використанням електронних (аудіовізуальних) засобів масової інформації повинні титруватися та/або перекладатися на українську жестову мову з метою забезпечення їх доступності для осіб з порушеннями зору та слуху з урахуванням вимог, встановлених Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

Ст 98 ЗУ Про всеукраїнський референдум зі змінами 2024 рік №1135-IX від 26.01.2021

Закон чинний. Актуальність перевірено 10.02.2021

Структура акту