Стаття 97 Закону України Про всеукраїнський референдум. Загальний порядок використання засобів масової інформації

1. Агітація всеукраїнського референдуму з використанням засобів масової інформації всіх форм власності проводиться з дотриманням принципу рівних умов та в порядку, передбаченому цим Законом.

2. Агітація всеукраїнського референдуму в засобах масової інформації всіх форм власності проводиться за рахунок коштів фонду всеукраїнського референдуму суб’єкта процесу всеукраїнського референдуму та здійснюється на умовах рівної оплати за одиницю ефірного часу чи площі.

3. Розцінки вартості одиниці друкованої площі та одиниці ефірного часу для проведення агітації за рахунок коштів фондів всеукраїнського референдуму суб’єктів процесу всеукраїнського референдуму встановлюються відповідним засобом масової інформації не пізніш як у перший день процесу всеукраїнського референдуму. При цьому засоби масової інформації можуть розрахувати такі розцінки вартості одиниці друкованої площі чи одиниці ефірного часу окремо для робочих днів і окремо для вихідних та святкових днів, а також окремо для різних за кількістю потенційної аудиторії періодів ефірного часу чи друкованої площі.

Розцінки вартості одиниці друкованої площі та одиниці ефірного часу для проведення агітації не можуть змінюватися протягом процесу всеукраїнського референдуму. Засіб масової інформації не може надавати знижку на оплату окремому суб’єкту процесу всеукраїнського референдуму. Ці відомості невідкладно надаються Центральній виборчій комісії та оприлюднюються на її офіційному веб-сайті.

4. Матеріали агітації всеукраїнського референдуму мають бути чітко відокремлені від іншої інформації, у тому числі від комерційної реклами, незалежно від форм чи способів їх подання, таким чином, щоб їх можна було ідентифікувати як такі матеріали агітації.

5. Засіб масової інформації, який надав ефірний час або друковану площу одному суб’єкту процесу всеукраїнського референдуму, не може відмовити у наданні ефірного часу чи друкованої площі на тих самих умовах іншому суб’єкту процесу всеукраїнського референдуму з альтернативним ставленням до питання всеукраїнського референдуму. Ця вимога не поширюється на засоби масової інформації, засновниками (власниками) яких є політичні партії (організації політичної партії), громадські організації - суб’єкти процесу всеукраїнського референдуму.

Ст 97 ЗУ Про всеукраїнський референдум зі змінами 2024 рік №1135-IX від 26.01.2021

Закон чинний. Актуальність перевірено 10.02.2021

Структура акту