Стаття 14 Закону України Про всеукраїнський референдум. Публічність і відкритість процесу всеукраїнського референдуму

1. Підготовка та проведення всеукраїнського референдуму здійснюються публічно і відкрито.

2. Для забезпечення публічності і відкритості процесу всеукраїнського референдуму Центральна виборча комісія, комісії з всеукраїнського референдуму відповідно до своїх повноважень:

1) оприлюднюють відомості про свій склад, місцезнаходження та режим роботи, про округи та дільниці з всеукраїнського референдуму;

2) забезпечують можливість ознайомлення громадян із списками виборців;

3) оприлюднюють підсумки голосування та результати всеукраїнського референдуму;

4) надають іншу інформацію у випадках та порядку, передбачених цим Законом.

3. Рішення органів державної влади щодо всеукраїнського референдуму доводяться до відома громадян України через засоби масової інформації та офіційні веб-сайти цих органів у строки та порядку, визначені цим Законом. Рішення Центральної виборчої комісії та окружних комісій з всеукраїнського референдуму щодо всеукраїнського референдуму оприлюднюються на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії та у випадках, визначених цим Законом, публікуються у друкованих засобах масової інформації.

4. Громадянам України, політичним партіям та громадським організаціям, ініціативній групі всеукраїнського референдуму гарантується право вільно обговорювати доцільність проведення всеукраїнського референдуму, проводити агітацію щодо питання, винесеного на всеукраїнський референдум, на зборах, мітингах, демонстраціях, у друкованих виданнях, через аудіовізуальні (електронні) засоби масової інформації та в інший спосіб, не заборонений законом.

5. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи не можуть забороняти проведення зборів і мітингів з обговорення питання, що виноситься на всеукраїнський референдум, створювати перешкоди завчасному сповіщенню громадян України про час і місце їх проведення, а також перешкоджати проведенню відповідних заходів, крім випадків обмеження щодо реалізації цього права, встановленого судом відповідно до закону.

6. Засоби масової інформації та інформаційні агентства інформують про перебіг процесу всеукраїнського референдуму, події, пов’язані з всеукраїнським референдумом, на засадах достовірності, повноти і точності інформації та її неупередженого подання. Представникам засобів масової інформації, офіційним спостерігачам гарантується безперешкодний доступ на всі публічні заходи, пов’язані з всеукраїнським референдумом, а на засідання комісій з всеукраїнського референдуму та у приміщення для голосування на дільниці з всеукраїнського референдуму в день голосування - на умовах, визначених цим Законом. Комісії з всеукраїнського референдуму, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи зобов’язані в межах своїх повноважень надавати інформацію про підготовку і проведення всеукраїнського референдуму.

7. Закордонні дипломатичні установи України, при яких утворені закордонні дільниці з всеукраїнського референдуму, забезпечують опублікування на своїх офіційних веб-сайтах і в засобах масової інформації відповідної держави відомостей про час і місце голосування, місцезнаходження відповідних дільничних комісій з всеукраїнського референдуму та приміщень для голосування, порядок та строки звернення до дільничних комісій з всеукраїнського референдуму, зокрема з питань включення до списку виборців на закордонній дільниці з всеукраїнського референдуму.

Ст 14 ЗУ Про всеукраїнський референдум зі змінами 2024 рік №1135-IX від 26.01.2021

Закон чинний. Актуальність перевірено 10.02.2021

Структура акту