Стаття 90 Закону України Про всеукраїнський референдум. Процедура і строки проведення теледебатів суб’єктів процесу всеукраїнського референдуму

1. За рахунок коштів державного бюджету, виділених на підготовку та проведення всеукраїнського референдуму, проводяться дебати з використанням електронних (аудіовізуальних) засобів масової інформації (далі - теледебати).

2. Участь у теледебатах беруть представник ініціативної групи всеукраїнського референдуму (у разі проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою), представники політичних партій та громадських організацій, зареєстрованих у Центральній виборчій комісії як прихильники або опоненти питання всеукраїнського референдуму.

3. Теледебати за рахунок коштів державного бюджету організовуються та проводяться Національною суспільною телерадіокомпанією України в останню п’ятницю перед днем голосування на суспільно-політичному загальнонаціональному каналі Суспільного телебачення у прямому ефірі між 19 годиною та 22 годиною тривалістю 120 хвилин безперервного ефірного часу. Між прихильниками та опонентами питання всеукраїнського референдуму, які виявили бажання взяти участь у теледебатах, розподіляється у рівних частинах по 60 хвилин ефірного часу.

4. Черговість надання суб’єктам процесу всеукраїнського референдуму ефірного часу під час проведення теледебатів визначається не пізніш як за сім днів до дня голосування за результатами жеребкування, що проводиться Центральною виборчою комісією за участю представників суб’єктів процесу всеукраїнського референдуму в Центральній виборчій комісії, які подали до Центральної виборчої комісії заяву про свій намір взяти участь у теледебатах.

5. У заяві суб’єкта процесу всеукраїнського референдуму про намір взяти участь у теледебатах, що подається до Центральної виборчої комісії не пізніш як за десять днів до дня голосування, зазначаються відомості про особу, яка представлятиме на теледебатах позицію відповідного суб’єкта процесу всеукраїнського референдуму: прізвище, власне ім’я (всі власні імена), по батькові (за наявності), відомості про посаду (заняття), місце роботи, партійність. Представляти позицію суб’єкта процесу всеукраїнського референдуму на теледебатах може громадянин України, який має право голосу.

6. Теледебати за рахунок коштів державного бюджету обов’язково транслюються на суспільно-політичному загальнонаціональному каналі Суспільного радіо Національної суспільної телерадіокомпанії України, а також можуть безоплатно транслюватися іншими каналами мовлення.

Для трансляції теледебатів іншими каналами мовлення відповідна телерадіоорганізація звертається з письмовою заявою до Національної суспільної телерадіокомпанії України. Національна суспільна телерадіокомпанія України зобов’язана надати телерадіоорганізації, що звернулася із зазначеною заявою, можливість безоплатної трансляції теледебатів.

Витрати, пов’язані з технічним забезпеченням трансляції теледебатів іншими каналами мовлення, покладаються на телерадіоорганізацію, що подала заяву.

Телерадіоорганізаціям, що здійснюють трансляцію чи ретрансляцію теледебатів, забороняється переривати її комерційною рекламою та іншими повідомленнями, а також анонсами своїх програм, передач або в будь-який інший спосіб.

7. Оплата за наданий ефірний час для проведення теледебатів здійснюється Центральною виборчою комісією в межах коштів державного бюджету, виділених на підготовку та проведення всеукраїнського референдуму, та за відповідною угодою, що укладається Центральною виборчою комісією та Національною суспільною телерадіокомпанією України.

Ст 90 ЗУ Про всеукраїнський референдум зі змінами 2024 рік №1135-IX від 26.01.2021

Закон чинний. Актуальність перевірено 10.02.2021

Структура акту