Стаття 32 Закону України Про всеукраїнський референдум. Порядок збору підписів

1. З дня одержання свідоцтва про реєстрацію ініціативна група має право безперешкодно проводити агітацію щодо ініціативи проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою та збирати підписи виборців на підтримку ініціативи.

2. Виборець може реалізувати своє право підтримки ініціативи проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою шляхом підписання підписного листа у паперовому вигляді.

Підпис вважається зібраним на території області за місцем виборчої адреси виборця.

3. Ініціативна група має право виготовляти підписні листи за встановленою Центральною виборчою комісією формою за рахунок коштів фонду ініціативної групи, утвореного відповідно до статті 70 цього Закону.

Витрати, пов’язані з організацією збору підписів громадян на підтримку ініціативи проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, здійснюються за рахунок коштів фонду ініціативної групи відповідно до цього Закону.

Підписний лист на підтримку проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою повинен містити:

1) зазначення "всеукраїнський референдум за народною ініціативою";

2) дату реєстрації ініціативної групи;

3) формулювання питання, що пропонується винести на всеукраїнський референдум за народною ініціативою;

4) відомості про особу, яка збирає підписи виборців (прізвище, власне ім’я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, місце проживання, виборча адреса, за наявності - номер телефону);

5) повну назву населеного пункту (села, селища, міста), в якому проводиться збір підписів, а також району (міста), області, Автономної Республіки Крим, до складу яких входить цей населений пункт.

У разі якщо предметом всеукраїнського референдуму за народною ініціативою є втрата чинності законом України або окремими його положеннями, до підписного листа обов’язково додається текст законопроекту про втрату чинності законом України або окремими його положеннями на всеукраїнському референдумі за народною ініціативою.

4. Підписний лист повинен мати графи, в яких зазначаються:

1) порядковий номер виборця у підписному листі;

2) прізвище, власне ім’я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) виборця відповідно до документа, зазначеного у пункті 6 цієї частини;

3) число, місяць і рік народження виборця;

4) громадянство виборця;

5) виборча адреса виборця;

6) назва, номер і серія документа, що посвідчує особу і підтверджує громадянство виборця, передбаченого частиною третьою статті 6 цього Закону;

7) дата проставлення підпису виборцем;

8) особистий підпис виборця.

5. В одному підписному листі у паперовому вигляді враховуються підписи виборців лише з одного району.

6. Підписи виборців у паперовій формі на підтримку всеукраїнського референдуму за народною ініціативою можуть збирати лише члени ініціативної групи.

7. Виборець, який підтримує ініціативу проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, власноручно на підписному листі українською мовою зазначає прізвище, власне ім’я, по батькові, дату народження, номер і серію документа, що посвідчує особу і підтверджує громадянство України, виборчу адресу, ставить свій підпис і дату підписання.

8. У разі якщо виборець, який є особою з порушенням здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком), не має можливості внести зазначені відомості до підписного листа у паперовому вигляді власноручно, на його прохання з відома особи, яка збирає підписи, це може зробити у його присутності інший виборець (крім особи, яка збирає підписи, офіційного спостерігача), про що біля такого підпису особою, яка збирає підписи, робиться відмітка із зазначенням передбачених цією статтею відомостей про виборця, який поставив підпис від імені підписанта.

9. Член ініціативної групи, який здійснював збір підписів, проставляє цифрами і прописом кількість зібраних у підписному листі підписів громадян України. Кожний підписний лист у паперовому вигляді засвідчується підписом члена ініціативної групи, який здійснював збір підписів виборців, які підтримують ініціативу проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою. При засвідченні підписного листа член ініціативної групи, який здійснював збір підписів, зазначає свої прізвище, власне ім’я та по батькові, дату народження, виборчу адресу, серію, номер і дату видачі паспорта громадянина України, а також ставить особистий підпис і дату підписання.

10. Член ініціативної групи, який здійснював збір підписів, викладає дані виборців, зібрані на підписних листах на підтримку всеукраїнського референдуму, в електронному вигляді, організованому у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання (далі - підписні електронні дані), за формою, затвердженою Центральною виборчою комісією. Достовірність викладених в електронному вигляді зазначених даних підтверджується членом ініціативної групи, який здійснював збір підписів, шляхом накладення власного кваліфікованого електронного підпису.

11. Збір підписів на підтримку ініціативи проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою може здійснюватися у місцях, у яких збір підписів не заборонений цим Законом.

12. Членам ініціативної групи забороняється збирати підписи в органах державної влади, органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування, Збройних Силах України та інших утворених відповідно до закону військових формуваннях, органах правопорядку, дитячих закладах, закладах освіти, закладах охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунальних підприємствах та установах.

Забороняється у процесі збору підписів на підтримку ініціативи проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою примушувати громадян ставити чи не ставити свої підписи або винагороджувати їх за це в будь-якій формі.

Забороняється збирати підписи на підтримку ініціативи проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою у місцях видачі заробітної плати, пенсії, допомоги, стипендії, інших соціальних виплат, надання благодійної допомоги.

13. Виборець, який підтримує ініціативу проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, має право поставити підпис на підтримку однієї ініціативи проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою лише один раз. У разі виявлення декількох підписів однієї особи відповідні підписи зараховуються як один підпис.

14. Підтримка виборцем ініціативи проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою в порядку, визначеному цією статтею, вважається згодою на обробку його персональних даних в обсязі, встановленому цим Законом.

Ст 32 ЗУ Про всеукраїнський референдум зі змінами 2024 рік №1135-IX від 26.01.2021

Закон чинний. Актуальність перевірено 10.02.2021

Структура акту