Стаття 89 Закону України Про всеукраїнський референдум. Засади участі засобів масової інформації та інформаційних агентств в інформаційному забезпеченні всеукраїнського референдуму

1. Під час процесу всеукраїнського референдуму засоби масової інформації розміщують інформаційні матеріали на замовлення Центральної виборчої комісії, регіональних та територіальних представництв Центральної виборчої комісії на підставі відповідних договорів.

2. Інформаційні агентства та засоби масової інформації зобов’язані поширювати інформацію про всеукраїнський референдум на засадах достовірності, повноти, точності, об’єктивності інформації та її неупередженого подання.

3. Інформаційні агентства, засоби масової інформації, що поширюють повідомлення про перебіг процесу всеукраїнського референдуму, події, пов’язані з процесом всеукраїнського референдуму, не повинні допускати замовчування суспільно необхідної інформації про такі події, якщо відповідна інформація була їм відома на момент її поширення.

Інформаційні агентства, засоби масової інформації зобов’язані поширювати інформацію про всеукраїнський референдум відповідно до фактів, не допускаючи перекручування інформації. Засоби масової інформації та інформаційні агентства повинні намагатися отримувати інформацію про події, пов’язані з процесом всеукраїнського референдуму, з двох і більше джерел, віддаючи перевагу першоджерелам.

Інформаційні агентства, засоби масової інформації при поширенні інформації щодо питання всеукраїнського референдуму, позицій та дій суб’єктів процесу всеукраїнського референдуму - прихильників та опонентів питання всеукраїнського референдуму повинні дотримуватися рівного ставлення до всіх позицій щодо питання всеукраїнського референдуму.

4. Засоби масової інформації мають збалансовано висвітлювати коментарі всіх суб’єктів процесу всеукраїнського референдуму - прихильників та опонентів питання всеукраїнського референдуму - щодо змісту питання всеукраїнського референдуму, подій, пов’язаних із всеукраїнським референдумом.

5. Телерадіоорганізації самостійно визначають кількість ефірного часу, присвяченого висвітленню фактів та подій, пов’язаних із процесом всеукраїнського референдуму. У відповідних матеріалах телерадіоорганізаціям заборонено виокремлювати у своєму ставленні певних суб’єктів процесу всеукраїнського референдуму чи надавати їм перевагу.

6. Контроль за дотриманням вимог цього Закону в частині участі засобів масової інформації та інформаційних агентств в інформаційному забезпеченні всеукраїнського референдуму та проведенні агітації всеукраїнського референдуму здійснюють Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення (щодо електронних (аудіовізуальних) засобів масової інформації) та центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику в інформаційній та видавничій сферах (щодо друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств).

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення (щодо електронних (аудіовізуальних) засобів масової інформації) та центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику в інформаційній та видавничій сферах (щодо друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств), повинні невідкладно реагувати в порядку, встановленому законом, на випадки порушення вимог цього Закону в частині участі засобів масової інформації та інформаційних агентств в інформаційному забезпеченні всеукраїнського референдуму та проведенні агітації всеукраїнського референдуму.

Ст 89 ЗУ Про всеукраїнський референдум зі змінами 2024 рік №1135-IX від 26.01.2021

Закон чинний. Актуальність перевірено 10.02.2021

Структура акту