Стаття 7 Закону України Про мультимодальні перевезення. Комбіноване перевезення вантажів

1. Комбіноване перевезення вантажів передбачає здійснення мультимодального перевезення вантажів вантажним автомобілем, причепом, напівпричепом, з тягачем або без тягача, знімним кузовом або контейнером, що має відповідне маркування згідно з міжнародними стандартами, автомобільними шляхами на початковому та кінцевому відрізках маршруту мультимодального перевезення та залізницею, внутрішніми водними, морськими шляхами за умови, що морська відстань більше 100 кілометрів прямої лінії, на іншому відрізку маршруту мультимодального перевезення.

2. Під час комбінованого перевезення вантажів початковим та/або кінцевим відрізком маршруту є перевезення:

між точкою завантаження товарів та найближчою відповідною завантажувальною станцією залізниці для початкового відрізку маршруту і між найближчою відповідною розвантажувальною станцією залізниці та пунктом, де товари розвантажуються для кінцевого відрізку маршруту, або

у радіусі максимум 150 кілометрів від річкового або морського порту (термінала) завантаження або розвантаження.

3. Комбіноване перевезення вантажів здійснюється із супроводом або без супроводу.

4. Комбіноване перевезення із супроводом передбачає перевезення вантажних автомобілів іншими видами транспорту із супроводом водія.

5. Комбіноване перевезення без супроводу передбачає перевезення автомобільних транспортних засобів іншими видами транспорту без супроводу водія.

6. Особливості режиму праці та відпочинку водіїв під час комбінованих перевезень визначаються відповідно до Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, Кодексу законів про працю України та нормативно-правових актів центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах автомобільного, залізничного, морського та внутрішнього водного транспорту.

7. Максимально допустимі вагові та габаритні параметри автомобільних транспортних засобів, які беруть участь у комбінованих перевезеннях вантажів, визначаються законодавством.

8. Комбіновані перевезення у міжнародному сполученні здійснюються відповідно до міжнародних договорів.

Ст 7 ЗУ Про мультимодальні перевезення зі змінами 2024 рік №1887-IX від 17.11.2021

Закон чинний. Актуальність перевірено 10.02.2021

Структура акту