Стаття 30 Закону України Про оборонні закупівлі. Умови застосування спрощеного відбору без застосування електронної системи закупівель

1. Спрощений відбір без застосування електронної системи закупівель - це процедура, що використовується державним замовником як виняток під час дії правового режиму воєнного стану в Україні, відповідно до якої державний замовник укладає державний контракт (договір) з учасником відбору після проведення переговорів з одним або кількома учасниками відбору.

Державний замовник запрошує до переговорів виконавців, з якими має чинні державні контракти (договори).

До участі у процедурі закупівлі не допускаються учасники відбору, до яких застосовано санкцію у вигляді заборони на здійснення у них оборонних закупівель товарів, робіт і послуг згідно із Законом України "Про санкції".

Державний замовник під час проведення переговорів вимагає подання підтвердженої документально інформації учасником відбору про його відповідність кваліфікаційним критеріям, визначеним статтею 22 цього Закону.

2. У разі прийняття державним замовником рішення про застосування спрощеного відбору без застосування електронної системи закупівель державний замовник за результатами проведених переговорів з учасником відбору (учасниками відбору) має право:

1) укласти з виконавцями державних контрактів (договорів) додаткову угоду до державного контракту (договору), за умови що державний контракт (договір) є чинним, предмет закупівлі за додатковою угодою ідентичний предмету закупівлі за державним контрактом (договором);

2) укласти з виконавцями державних контрактів (договорів) новий державний контракт (договір).

3. Повідомлення про намір укласти додаткову угоду або державний контракт (договір) разом із протоколом проведених переговорів обов’язково оприлюднюється на офіційному веб-сайті головного органу у сфері планування оборонних закупівель протягом одного робочого дня після прийняття рішення та повинно містити:

1) найменування та місцезнаходження державного замовника;

2) найменування, кількість товару, вид робіт або вид послуг;

3) строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;

4) найменування, місцезнаходження та контактні телефони учасника відбору (учасників відбору), з яким проведено переговори;

5) ціну пропозиції;

6) обґрунтування проведення закупівлі без застосування електронної системи закупівель.

4. Державний замовник має право укласти додаткову угоду або державний контракт (договір) за результатами спрощеного відбору без застосування електронної системи закупівель у строк не менш як один робочий день та не більш як через сім робочих днів з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти додаткову угоду або державний контракт (договір).

5. Спрощений відбір без застосування електронної системи закупівель відміняється державним замовником у разі:

1) відсутності подальшої потреби закупівлі;

2) скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг;

3) допущення державним замовником порушення, що вплинуло на об’єктивність визначення переможця закупівлі;

4) неможливості усунення порушення, що виникло внаслідок виявлення порушень законодавства у сфері закупівель;

5) непідписання учасником відбору, який став переможцем закупівлі, додаткової угоди або державного контракту (договору) у визначені цим Законом строки.

Ст 30 ЗУ Про оборонні закупівлі зі змінами 2024 рік №808-IX від 17.07.2020

Закон чинний. Актуальність перевірено 10.02.2021

Структура акту