Національний оператор забезпечує надання на всій території України універсальних послуг поштового зв'язку за переліком, який затверджується Кабінетом Міністрів України.
Держава забезпечує фінансову підтримку національного оператора у наданні універсальних послуг поштового зв'язку.
Національний оператор має виключне право на:
видання, введення в обіг та організацію розповсюдження поштових марок, маркованих конвертів і карток, а також виведення їх з обігу;
офіційне видання каталогів і цінників колекційних поштових марок та іншої філателістичної продукції;
пересилання простих листів масою до 50 грамів та простих поштових карток;
розміщення та використання поштових скриньок для збирання листів і поштових карток на всій території держави відповідно до нормативів, встановлених уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі зв'язку;
використання маркувальних машин та надання дозволу на їх використання іншим фізичним та юридичним особам;
нанесення зображення Державного Герба України на поштові скриньки, транспортні засоби поштового зв'язку, а також на використання у своїй діяльності контрольно-гербових та страхових печаток із зображенням Державного Герба України.
Персоналу національного оператора під час виконання службових обов'язків надається право носіння форменого одягу та нагрудного знака, зразки яких затверджуються уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі зв'язку.
Вартість виготовлення форменого одягу та нагрудних знаків відноситься на валові витрати національного оператора.
Для задоволення державних потреб національний оператор на договірних засадах може здійснювати діяльність, пов'язану з виплатою та доставкою пенсій, грошової допомоги малозабезпеченим громадянам, надавати інші послуги відповідно до законодавства України.
Юридична особа, на яку покладається виконання функцій національного оператора, визначається Кабінетом Міністрів України.
Ст 15 ЗУ Про поштовий зв'язок зі змінами 2024 рік №2759-III від 04.10.2001, редакція від 13.02.2022
Структура акту