1. До моменту передачі пакета акцій (частки у статутному капіталі) товариства до статутного капіталу акціонерного товариства або господарського товариства в оборонно-промисловому комплексі відповідно до статті 21 цього Закону повноваження з управління корпоративними правами (права акціонера/учасника) щодо товариства здійснює уповноважений суб’єкт управління.
2. Переоформлення документів, що посвідчують права власності на об’єкти нерухомого майна, внесені до статутного капіталу товариства, здійснюється товариством протягом трьох років з дня державної реєстрації товариства.
Державна реєстрація прав на нерухоме майно, внесене до статутного капіталу товариства, здійснюється на підставі акта приймання-передачі майна до статутного капіталу товариства.
Акт приймання-передачі майна до статутного капіталу товариства є документом, що підтверджує набуття товариством права власності на нерухоме майно, внесене до статутного капіталу товариства.
3. Товариство використовує земельні ділянки, що перебували у постійному користуванні підприємства, відповідно до їх цільового призначення, в розмірах та межах, у яких вони перебували у постійному користуванні підприємства або фактично використовувалися ним, на підставі документів підприємства, що посвідчують право користування відповідними земельними ділянками.
4. Товариство провадить діяльність, у тому числі пов’язану з державною таємницею, до отримання необхідних ліцензій, сертифікатів та інших документів дозвільного характеру на основі відповідних документів, отриманих підприємством, у межах строку їх дії.
5. У разі наявності у підприємства статусу суб’єкта здійснення міжнародних передач товарів, повноважень на право здійснення експорту, імпорту товарів військового призначення та товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, товариство зберігає такі статус та повноваження.
До отримання необхідних повноважень, реєстрацій, ліцензій, дозволів, висновків, сертифікатів та інших документів дозвільного характеру товариство провадить діяльність, пов’язану з міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання, на підставі відповідних документів, отриманих підприємством, у межах строку їх дії.
6. За товариством зберігаються пільги та інші види державної підтримки підприємства, у тому числі у сфері землекористування, оподаткування тощо.
7. За порушення господарських зобов’язань, в яких стороною є товариство, застосовуються штрафні санкції, якщо інше не передбачено договором, у таких розмірах:
за порушення умов зобов’язання щодо якості (комплектності) товарів (робіт, послуг) - штраф у розмірі 20 відсотків вартості неякісних (некомплектних) товарів (робіт, послуг);
за порушення строків виконання зобов’язання - пеня у розмірі 0,1 відсотка вартості товарів (робіт, послуг), з яких допущено прострочення виконання, за кожний день прострочення, а за прострочення понад 30 днів додатково стягується штраф у розмірі 7 відсотків зазначеної вартості.
8. У товаристві може утворюватися підрозділ відомчої воєнізованої охорони, який діє відповідно до Положення про відомчу воєнізовану охорону господарських товариств, створених відповідно до цього Закону, яке затверджується Кабінетом Міністрів України. Під час виконання службових обов’язків працівники підрозділу відомчої воєнізованої охорони мають право застосовувати вогнепальну зброю та спеціальні засоби самооборони в порядку і відповідно до вимог, встановлених законодавством.
9. Чистий прибуток товариства, з якого розраховується та сплачується частина чистого прибутку на виплату дивідендів, зменшується на суму нарахованої амортизації на майно, передане товариству на праві господарського відання.
10. Товариство здійснює виплату дивідендів уповноваженому суб’єкту управління або господарському товариству в оборонно-промисловому комплексі, яке є власником його акцій (частки у статутному капіталі).
Порядок та умови виплати дивідендів визначаються загальними зборами товариства.
Товариство виплачує дивіденди виключно грошовими коштами.
Ст 17 ЗУ Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності зі змінами 2024 рік №1630-IX від 13.07.2021
Структура акту